• Seymak Bilişim San. Tic. A.Ş.

WF-4745 Series Ink Cartridge L Black

WF-4745 Series Ink Cartridge L Black. Mürekkep dolum işlemlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 1. Ürününüzü açın.
  • Bir mürekkep kartuşu biterse, LCD ekranda bir mesaj görürsünüz. Hangi kartuşların değiştirilmesi gerektiğini not edin ve Nasıl Yapılır öğesini seçin .
  • LCD ekranda bir mesaj görmeden önce bir kartuşu değiştiriyorsanız,  gerekirse ana sayfa düğmesine basın ve Bakım > Mürekkep Kartuşlarını Değiştirme > Başlat öğesini seçin .
 2. Tarayıcı birimini yerine oturana kadar kaldırın.

  Dikkat:
  Yazıcı kafasını elinizle hareket ettirmeyin; aksi halde ürününüze zarar verebilirsiniz. Yazıcının içindeki düz beyaz kabloya dokunmayın.

 3. Kartuş üzerindeki tırnağı sıkın ve kartuşu çıkarmak için düz bir şekilde yukarı kaldırın.

  Not: Kullanılmış kartuşları dikkatli bir şekilde atın. Kullanılmış kartuşu parçalarına ayırmayın veya tekrar doldurmaya çalışmayın.

  Uyarı: Cildinize mürekkep bulaşırsa, sabun ve suyla iyice yıkayın. Gözünüze mürekkep kaçarsa, hemen suyla yıkayın. Ağzınıza mürekkep kaçarsa, tükürün ve hemen bir doktora görünün. Mürekkep kartuşlarını çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

 4. Yeni kartuş paketini açmadan önce dört veya beş kez hafifçe sallayın.

  Dikkat:
  Paketleri açtıktan sonra kartuşları sallamayın, aksi halde mürekkep sızabilir.

 5. Kartuşu paketinden çıkarın.

  Dikkat:
  Kartuş üzerindeki yeşil çipe dokunmayın. Eski kartuşu çıkardıktan hemen sonra yeni kartuşu takın; Aksi takdirde, yazıcı kafası kuruyabilir ve yazdıramayabilir.

 6. Kartuşun tabanındaki sarı bandı çıkarın.

  Dikkat:
  Diğer etiketleri veya mühürleri çıkarmayın, aksi takdirde mürekkep sızar.

 7. Yeni kartuşu tutucuya yerleştirin ve yerine oturana kadar aşağı doğru itin.
 8. Tarayıcı birimini indirin ve LCD ekranda Tamamlandı'yı seçin.

  Yazıcı kafası ana konumuna hareket eder ve yazıcı mürekkebi doldurmaya başlar. Bu yaklaşık 90 saniye sürer. Ekranda bir onay mesajı gördüğünüzde, mürekkep dolumu tamamlanmıştır.

  Dikkat:
  Güç ışığı yanıp sönerken ürünü asla kapatmayın, aksi halde mürekkebi boşa harcamış olursunuz.

  Mürekkep kartuşunun yanlış takıldığını bildiren bir hata ekranı görürseniz, tarayıcı birimini kaldırın ve yerine oturana kadar mürekkep kartuşunu aşağı doğru bastırın. İşiniz bittiğinde Tamam'ı seçin .

Mürekkebi azalmış veya bitmiş bir kartuşu çıkarırsanız, kartuşu yeniden takıp kullanamazsınız.

Dikkat:
Mürekkep kartuşunu daha sonra kullanmak üzere çıkarırsanız, mürekkep besleme alanını kir ve tozdan koruyun ve yazıcıyla aynı ortamda saklayın. Mürekkep besleme portundaki valf fazla mürekkebi tutacak şekilde tasarlanmıştır ancak mürekkep besleme portuna veya çevresindeki alana dokunmayın. Mürekkep kartuşlarını her zaman etiketi yukarı bakacak şekilde saklayın; kartuşları baş aşağı saklamayın.

Yorumlar (0)

Yorum yaz